נטע מספרת

הרומן שלנו התחיל עוד בימים שהיית יועצת מנשאים (ואני אחרי לידה עם תינוקת ראשונה) – וכשנודע לי שאת גם דולה, הכנסתי אותך לזכרון, ואמרתי לי לעצמי לזכור להשתמש בו, בך - כשיגיע הרגע.
 

ספטמבר 2013 – שבוע 7
 

איך שנודע לי שאני בהריון, חידשנו בינינו את הקשר, הפעם בתפקיד דולה.

נפגשנו כדי לדבר על ליווי תהליך הלידה, ויחד הכנו תוכנית עתידית. לאחר שבוע-שבועיים התגלו בעיות רפואיות בעקבות ההריון והחלטתי להקפיא את כל התהליכים.
 

כשהייתי בשבוע  33, כשנכנסתי לשמירת הריון, חידשתי  את הקשר בינינו, שוב. אני רוצה לציין שאת קלעת בול, הבנת שמשהו מתרחש ועובר עליי וידעת להניח לי ולחכות שאפנה אליך  - וכך היה!!!
 

המפגשים בינינו לא היו קלים מבחינה נפשית, זה לא היה ליווי הריון פשוט: 2-3 מפגשי ציפיות, שלום שלום, לימוד נשימות, נשיפות, תנוחות לידה ויאללה ללדת.
 

במהלך ותוך כדי ההריון וליווי המפגשים, ריחפו מעליי טראומות ופחדים קודמים מהריונות קודמים. משפטים ומילים כמו: אובדן הריון, רעלת הריון, שמירת הריון, אשפוז, פגיה וניתוח קיסרי חוזר היה אוצר המילים בכל מפגש והיו במחשבותיי כל הזמן.
 

מהרגע שהתחלנו לעבוד יחד ואפילו אחרי הלידה – את היית שם בשבילי ועבורי. נתת לי להרגיש מיוחדת במינה. מלכה! אם זה במפגשים, בעיבוד הלידה, בתמיכה שלך בכל האמצעים, בכלים ובידע שיש לך.  ההתנהלות איתך ומולך היתה כל כך מקצועית ולא מובנת מאליו, שהופתעתי לטובה בכל פעם מחדש בכל שיחה או מפגש איתך.
 

גם כשבסוף הוכרע הכף והוחלט כי אני צריכה לעבור קיסרי שני, החלטתי שאני רוצה דולה, רוצה אותך איתי!
 

הכנו יחד תוכנית מפורטת, ועברנו עליה ביחד. בעיקר התמקדנו בחששות שלי ובתחנות המאתגרות בהן חוויתי בקיסרי הקודם. לא ידעתי למה לצפות ואיך באמת הכל יעבור ואם התכנון והציפיה שלי בסופו של דבר תתגשם ואצלי לעבור חוויה מתקנת. אבל לשמחתי הכל היה מושלם, ומעל למצופה, ואני בטוחה בזה שזה בזכותך.
 

בשורה התחתונה רונית, במידה ונחליט להרחיב את המשפחה ולצרף עוד תינוק/ת – אין לי ספק שאת רונית תלווי אותי ותהיה איתי שם.
 

אוהבת ומוקירה לעד,
 

נטע

רונית ויגודסקי
דולה ומלווה נשים בגישת B.O.T באזור חיפה

 052-4550674
 vigodzkey.ronit@gmail.com
לתמוך במרחב שסביבך, בכוחות שבתוכך


כל הנאמר באתר מבוסס על ניסיוני, אין לראות בו המלצה רפואית כלשהי ובכל מקרה מומלץ לפנות לגורם רפואי מוסמך.
אין להעתיק את התכנים ללא רשותי.