צילום שחר ויצמן

I sit before flowers
hoping they will train me in the art
of opening up

I stand on mountain tops believing
that avalanches will teach me to let go

 

I know
nothing

but I am here to learn.

—Shane Koyczan

קצת עלי

אני רונית, אמא לשלושה ילדים מקסימים, מלווה בגישת B.O.T (תרפייה מוכוונת לידה) דולה ומדריכת הכנה ללידה בשיטת היפנובירת'ינג..

איך הגעתי לזה?

ללידות הגעתי בכלל במקרה. במסגרת לימודי תואר ראשון השתתפתי בקורס רטוריקה, כחלק מהקורס התבקשנו להכין נאום שכנוע וכשחיפשתי נושא שיהיה לי מעניין לכתוב עליו הגעתי במקרה ללידות. עוד לא חשבתי על הריון, עדין לא תכננתי בכלל ילדים...
פתאום נפתח לי צוהר לעולם מרתק. נדהמתי לגלות שיכולת הבחירה של נשים בזמן לידה יכולה להיות כל כך מוגבלת, היה לי קשה לשמוע על יחס שנשים זוכות אליו בלידה, היה לי ברור שיום יבוא ואהיה מעורבת בעולם הלידה.

 

עברו השנים והפכתי לאם, ויחד עם האימהות הרגשתי שהחיים שלי חייבים שינוי, שאני לא מסוגלת לחזור לתפקידים הקודמים שלי. הבנתי שעולם הלידה וההורות מרתקים אותי יותר ויותר ועשיתי את הצעד הראשון שלי, הפכתי לנציגת "המנשא הנכון" בחיפה. התחלתי לעבוד עם נשים אחרי לידה ונהניתי לתת לנשים כלים נוספים להרגיע את התינוקות שלהם, נהניתי לדבר ולהדריך נשים בנושאים שונים של הורות.
 

השלב הבא הגיע עם לידתה של בתי השנייה. הבנתי שהגיע הזמן להפוך את הדיבורים לעשייה. כל כך הרבה פעמים דיברתי עם נשים על לידות בכזה להט ותשוקה, ידעתי שאני צריכה ללכת ולהיות דולה וללוות נשים בזמן המיוחד הזה של לידה. התחלתי בהכשרתי כדולה. כחלק מרצון מתמשך להמשיך ללמוד עוד ולהעמיק עוד בעולם ההיריון הלידה וההורות הראשונית, למדתי גם את גישת ה B.O.T – Birth oriented therapy - תרפיה מוכוונת לידה.  גישה העוסקת  בליווי תהליכים רגשיים סביב נושאי ההריון והלידה.

מאז לא הפסקתי ללמוד, ואני מרחיבה כל הזמן את הידע שלי כדי שאוכל להציע לנשים ליווי שלם ומקיף, ליווי התהליך לקראת ההיריון, הלידה וההורות הראשונית.

כיום אני מעבירה קבוצת מעגל נשים רוקדות, קורסי הכנה ללידה, מפגשי הכנה ללידה, ליווי הריון, מעגלי לידה, טיפול לאיזון הגוף לקראת לידה, ליווי לידה, עיבוד לידה קודמת  וטקס סגירת עצמות לאחר לידה. 
 

הכשרות מקצועיות
 

קורס דולות ומדריכות הכנה ללידה של בית הספר לאמנות הלידה.

מסלול הכשרה לליווי בגישת  B.O.T (תרפייה מוכוונת לידה)- שלב 1.

מסלול הכשרה לליווי בגישת B.O.T  - שלב 2.

קורס סייעות במרכז סיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית חיפה והצפון.
השתלמות מקצועית של מרכז סיוע לנשות מקצוע מתחום הריון ולידה
קורס מדריכות פשוט ללדת. 
כרגע אני ממשיכה ללמוד קונסטלציה משפחתית.

השתלמויות: סדנת עומק למטפלי גוף בגישת ספינינג בייביז, השתלמות דולות על רצפת האגן, סדנת ספינינג בייביז עם רחל שפירו, סדנת אומנות הלידה עם נאולי ויניבר, השתלמות dancing for birth, סדנת לידה פעילה עם ג'נט בלסאסקס, השתלמות תאומים, יום עיון לידות ויב"ק (לידות ואגינליות אחרי קיסרי), סדנת מיילדות מסורתית עם קרול גאוצ'י, סדנת "מהריון בריא ללידה בריאה" עם קרול גאוצ'י. סדנת ליווי ומעקב הריון עם קרול גאוצ'י, סדנת ספינינג בייביז עם גייל טאלי, תמציות פרחים ללידה ועוד. 

מוזמנת לקרוא עוד על הגישה שלי בפוסטים 'לתמוך באוויר שתומך באישה' וב'מה בין ליווי לידה לגידול ילדים?'

 

רונית ויגודסקי
דולה ומלווה נשים בגישת B.O.T באזור חיפה

 052-4550674
 vigodzkey.ronit@gmail.com
לתמוך במרחב שסביבך, בכוחות שבתוכך


כל הנאמר באתר מבוסס על ניסיוני, אין לראות בו המלצה רפואית כלשהי ובכל מקרה מומלץ לפנות לגורם רפואי מוסמך.
אין להעתיק את התכנים ללא רשותי.